Çalışanlarınız En İyi Marka Elçileriniz Olmalı

Sadece büyük şirketler değil, tüm şirketler, şirketin ürün ve hizmetlerini daha fazla tanıtmak için bir marka elçisine ihtiyaç duyar. Çoğu, modeller, sanatçılar ve kendi alanlarında etkili kişiler gibi zamanın en sıcak isimlerini arardı. Ama sana küçük bir sır vereyim. Mükemmel marka elçisi reklam panolarında veya TV reklamlarında bulunmaz ve aslında tek yapmanız gereken 9'dan 5'e vardiyalarının başlamasını beklemek!

Çalışanlarınız şirketinizi ve markanızı temsil eder. Olduğu söyleniyor, iyi temsil edilmek isterdin, değil mi? Çalışanlarınız sadece insanlara nasıl davrandığınızın bir yansıması değil, aynı zamanda mutlu bir çalışan, şirketinizin kültürünün iyi bir ifadesi ve iyi bir çalışma ortamının işaretidir.

Artık çalışanlarınızın marka elçileri olarak ne kadar önemli olduğunu bildiğinize göre, onlara en iyi şekilde nasıl bakacağınızı not almak isteyebilirsiniz. Bu ipuçlarını aklınızda bulundurun ve kesinlikle iyi temsil edileceksiniz.

  • Mutlu çalışan = iyi elçi – Elbette, çalışanlarınızın şirketten memnun olmasını istersiniz. Onlara saygıyla ve itibarla iyi davranılmalı ve oldukları gibi önemli bir varlıkmış gibi davranılmalıdır. Önemli bir rol oynadıklarını hissettikleri sürece, gururlu çalışan şirketinizin ihtiyaç duyduğu terfiyi yapacaktır.
  • Temel değerlerinize bağlı kalın – Şirketinizin ortak bir hedef ve vizyon doğrultusunda çalışması en iyisidir. Şirketinizin çalışanları kesinlikle büyük bir şey için çalıştıklarını ve takip edilecek bir dizi değere sahip olduklarını bilmek isteyeceklerdir. Sonuçta, hepimiz bir fark yaratmak istiyoruz, değil mi? Çalışanlarınızın kendilerini oldukları gibi hissetmelerini sağlayın.
  • Sizden bahsetmelerine izin verin – Çalışanlarınız sizin hakkınızda düşündüğünüzden daha fazla konuşur. İş dışında sosyal medyadalar ve gündelik konuşmalar istihdam konusuna da yön veriyor. Ve bu kötü bir şey değil! Bununla birlikte, çalışanlarınızın şirketinizin adının özellikle sosyal medyada kullanımıyla ilgili bazı kurallara uymasını sağlamak en iyisi olabilir.
  • Teşvik sistemleri işe yarar – En iyi motivasyon, iyi davranış için bir ödüldür. Herhangi bir sektörde, çalışanlar kendileri için biraz daha fazlasını elde etmek için ekstra çaba sarf etmeye yönlendirilir ve bu, nakit ikramiyelerden ek tatil günlerine kadar değişir. Şirketi terfi ettirdikleri için onları ödüllendirecek bir sistem kurmayı deneyin. Basit bir teşekkür iç açıcı olabilir, ancak çalışanlarınız daha önemli bir şeyi takdir edebilir.

Çalışanlarınızın marka elçileri olarak başarılı olduklarını düşünüyor musunuz? Aşağıya bir yorum bırakın ve bize nasıl yaptığınızı söyleyin.