5 Medya İlişkilerinde Kaçınılması Gereken Hatalar

Sosyal medyanın mevcudiyeti, halkla ilişkileri, geleneksel medyanın gitmenin yolu olduğu zamana göre oldukça basit hale getiriyor. Sosyal medyanın ana akım olmadığı günlerde, PR'ın zirvesi bir TV görüntüsü olurdu ve bir kez TV'de göründüğünüzde, işler daha kolay ve daha iyi hale gelir.

Zaman gerçekten değişti, ancak halkla ilişkiler asla eskimeyecek. Medya ile her zaman iyi bir ilişki kurulmalıdır ve bu, halkın sizi yalnızca nasıl göreceğini değil, aynı zamanda ne kadar göreceğini de belirleyecektir.

Artık geleneksel olsun ya da olmasın medya ile sağlam bir ilişkinin zorunlu olduğunu bildiğinize göre, burada kaçınmanız gereken bazı şeyler var. Bunlardan uzak durun ve medya ile durumunuz güvende olmalıdır.

  1. Kimin kim olduğunu bilin – Aptal gibi görünmekten kaçınmak için, etkileşimde bulunacağınız kişiler hakkında biraz araştırma yapmayı deneyin. Size potansiyel olarak yardımcı olabilecek biri hakkında biraz bilgi sahibi olmaktan zarar gelmez.
  2. Spam göndermekten kaçının – Spam, umutsuz ve profesyonellikten uzak görünmenize neden olur. Atlanma olasılığını azaltmak için konuşmalarınızı kişiselleştirin. Ayrıca, sunumunuzun gönderdiğiniz kişi için ilginç olduğundan emin olun.
  3. Dakikada tutun – Medya çok meşgul insanlardan oluşur. Dağınık programları karşılayamayacakları için, onlarla uğraşırken zamanında teslim ettiğinizden emin olun. Sözünüzün sizin bağınız olduğunu ve sözlerinizden caymanızı takdir etmeyeceklerini unutmayın. Bir tane bile değil.
  4. İletişimde kalın – Her ilişkide olduğu gibi, iletişim başarının anahtarıdır. Onlara sürekli atış yapmak zorunda değilsiniz, ancak varlığınızı hatırladıklarından emin olun. Kısa etkileşimler harikalar yaratacaktır. Aniden ihtiyaç duyulması durumunda iletişim kurmanız kolay olmalıdır. Bunu yapmazsanız, başka bir yere bakmaya meyilli olabilirler.
  5. Teşekkür edin – Çocukken, insanlara onları takdir ettiğinizi söylememiz öğretildi. Küçük bir teşekkür hareketi, kişinin kendini iyi hissetmesini sağlar ve umarım unutmazlar. Süslü bir şey gerekmez, ancak biri size yardım ettiğinde görgü kurallarınızı unutmadığınızdan emin olun.

Atladığımız bir şey var mı? Aşağıya bir yorum bırakarak başka nelerden kaçınmamız gerektiğini bize bildirin.