BLOG YAPMAK SEÇENEK OLMAYI DURDURDUĞUNDA NE YAPACAKSINIZ?

Etkili iş bloglamanın tek bir sırrı vardır. Bu sır çok uzak değil; tutarlılık ve araştırmadır. Bu şekilde blogunuz için kaliteli içerik oluşturabilirsiniz. Çoğu blogcu, gönderilerini planlamak için bir program bile kullanır.

Bu, sürekli bir içerik akışı aşağıdakilere yol açacağı için güzeldir:

  • Arama motorlarında daha üst sıralarda yer alma olasılığı.
  • Okur ve abone sayısında artış.
  • Bu da fark edilmenizi sağlayacaktır. Ne kadar kaliteli gönderi yayınlarsanız, yeni kitlelere ulaşma şansınız o kadar yüksek olur.

Ancak çizdiğimiz diğer tüm çizelgeler gibi, bu da kağıda döküldüğünde daha kolay. Haftalık veya günlük olarak blog yazmayı seçerseniz; birkaç nedenden dolayı sadece bilgisayara baktığınız günler olacaktır. Fikirlerin tükendi. Görünüşte tedavi edilemez bir yazar blokajı çekiyorsun. İyi haber şu ki, yalnız değilsin. Sizin kadar kafası karışık binlerce blogcu var. Ancak bu tamamen iletişimsiz olduğunuz anlamına gelmez. Her şeye yeniden nasıl başlayabileceğiniz ve bloglama nişinizde en iyisi olabileceğiniz konusunda birkaç fikir paylaşacağım.

Sizin ürünleriniz:

Blogunuz belirli bir ürün içinse, bilinmesi gereken her şeyden defalarca bahsetmiş olmalısınız. Ve okuyucularınız da onları duymaktan bıkmış olabilir. Okuyucularınız özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek istemiyor. İşte size bir fikir: Ürününüzün onları olumlu yönde etkileyebileceği birkaç yolu onlara söylemeye ne dersiniz?

Ürünlerinizin sunduğu sağlık yararları var mı? Onlara her şeyi anlat. Üç ila dört blog gönderisine bölün. Seri yap. “Bu Ürünün En İyi 5 Faydası” gibi bir şey olabilir.

Kutunun dışında bir şey yapın:

Muhtemelen bunu herkesten duymuşsunuzdur. Ama bu ne demek? İlk etapta yapmayacağınız bir şeyi yapmanızı gerektirir. Yeni, parlak bir fikir bulmayı gerektirir. Her zaman işinizle ilgili olmak zorunda değil. Blogunuzla yakından veya gevşek bir şekilde ilgili bir şey hakkında yazma adımını atın. Yakından ilgili konularda yorum yapın.

Örneğin, tıp doktorları için koruyucu lensler satan bir şirkette çalıştım. Bu şirket sadece gözlükle ilgileniyor. Şirketin blogunda doğal olarak okuyucular olarak doktorlar ve diş hekimleri var, ancak okuyucuları artırmak için doktorların ve diş hekimlerinin okumak isteyebilecekleri şeyler hakkında yazmayı seçebilirler. Koruyucu lenslerle ilgili olmayan bir şey. Yeni tıbbi cihazlar varsa, bunun hakkında yazabilirsiniz!

Sadece sor:

Bazen, bir sonraki yazı kafanızda değildir. Okuyucularınıza ve hatta arkadaşlarınıza fikir sormalısınız. Onlara ilgi alanlarını sorun. Size soruları var mı? Bu sayede misafir bir blogger'ın web sitenize bir şeyler yazmasını da sağlayabilirsiniz.

Fikirlerle dolu musunuz? Yorumlar bölümünde bize bundan bahsedin!