Daha iyi bir arama için Seo hosting: Web siteleri şirketleri nasıl etkiler ve aramamı geliştirmek için hangi hostingi kullanabilirim?

Tüm web siteleri eşit doğmaz, bazıları şirketler üzerinde diğerlerinden daha büyük bir etkiye sahiptir.

İyi gelişmiş bir web sitesine sahip olmanın işletmeniz için bir varlık olarak ne kadar önemli olduğunu ve doğru barındırma hizmetini seçmenin ne kadar önemli olduğunu anlamak için web sitelerinin kalitesinden etkilenen üç şirkete göz atalım.

Bahsedeceğimiz ilk şirket, merkezi Kanada Calgary’de bulunan bir havayolu olan WestJet. Web sitesi yeniden tasarlanmadan önce, hizmetlerinin kullanımı kolay değildi ve sayfaların gezinmesi sezgisel değildi. Bu, çevrimiçi rezervasyon yaparken veya WestJet uygulamaları aracılığıyla check-in yaparken müşteri hayal kırıklığı yarattı.

Şirketin cirosu, web sayfasını yeniden tasarladıktan ve çevrimiçi biniş kartları ve kısa mesajlar ve e-posta bildirimleri yoluyla uçuş durumu güncellemeleri gibi yeni hizmetleri entegre ettikten sonra yüzde 60 düştü. Bu adım atıldığında, WestJet, J.D Power & Associates Consultants Incorporated’a (dünya çapında bir tüketici danışmanlık ajansı) göre 2012-2013 yılları arasında müşteri memnuniyeti açısından dünya çapındaki havayolları arasındaki 13 numaradan 7 numaraya yükseldi.

Bahsedeceğimiz ikinci örnek, dünya çapında 400’den fazla ofisi ve iş fırsatları arayan insanlar için 550’den fazla iş kategorisi bulunan Avrupa’nın en büyük istihdam web sitelerinden biri olan Reed Jobs’un örneğidir. Bu şirket, arama motoru sonuç konumlandırmasını (SEO) iyileştirecek değişiklikleri uygulamadan önce, Reed Jobs, insanlar Google veya Yahoo’da “iş” veya “istihdam” gibi işlerle ilgili siteler ararken ilk 10 sonuç arasında görünmüyordu!

Uygun SEO stratejilerini uyguladıktan sonra, esas olarak Google gibi arama motorları arasında çevrimiçi yetkilerini artıran uygun bağlantı kurma stratejileri sayesinde sadece altı ay içinde ilk 5 site arasında yer almayı başardılar. Bu değişikliklerle, sitelerini daha önce hiç ziyaret etmemiş ve 40 milyona varan sayfa görüntülemesi oluşturan 1 milyon yeni ziyaretçi elde etmeyi başardılar.

Farklı SEO Barındırma Türleri

İki ana SEO barındırma türü vardır. Birincisi, aynı veri merkezinden birden fazla IP adresi sağlamaya odaklanan geleneksel seo barındırmadır. Bu, web sitenizin daha hızlı dizine ekleneceği ve hedef kitlenize yakın bir sunucuda barındırılacağı için Google’da daha iyi sıralanacağı anlamına gelir.

Diğer seo barındırma türü, dünyanın her yerinde geniş bir IP ağına sahip olmaya odaklanan akıllı seo barındırma olarak adlandırılır. Bu, arama motorunun görünürlüğünü artırır ve size yakın olmayan ancak yine de ürünlerinizi veya hizmetlerinizi isteyenlere ulaşmanızı kolaylaştırır.

İşletmeniz için Doğru SEO Barındırma Türünü Nasıl Seçebilirsiniz?

Doğru barındırma şirketini seçmek önemlidir çünkü arama motoru sıralamalarınızı etkileyebilir. En iyi sonuçları almak için SEO barındırma hizmeti sunan saygın bir barındırma şirketi seçmeniz gerekir. İyi bir seçenek, bir süredir var olan ve kaliteli hizmet sunma konusunda itibar kazanmış olan bir seçenektir.

Hızlı bir web barındırıcısı seçmek de önemlidir. Google ve Bing gibi arama motorları üzerinden trafik çekmek söz konusu olduğunda hız önemlidir, bu nedenle web sitenizin büyük veri merkezlerine (bilginin depolandığı yerler) yakın bulunan sunucularda barındırılmasını istersiniz.

Ana bilgisayarları seçerken, birden çok veri merkezinden IP adresine sahip olanları arayın; bu, yakınlarda başka bir yerde değil, bir yerde bir şey olması durumunda sitenizin kullanılabilirliğini artıracaktır. Birçok sağlayıcı, planlarının bir parçası olarak özel IP adresleri sunar; öyleyse, bütçe kısıtlamalarına en uygun paketin hangisi olduğuna karar vermeden önce hesap başına kaç tane kullanılabilir olduğunu kontrol edin.

Çözüm

SEO barındırma söz konusu olduğunda, işletmeniz için doğru barındırma türünü bulmak önemlidir. Her türün kendi avantajları vardır, ancak iş modelinize ve bütçenize uygun olanı seçmek en iyisidir. Ne tür bir SEO barındırma hizmetinin sizin için doğru olduğundan hala emin değilseniz, bilinçli bir karar vermenize yardımcı olabilecek bir profesyonelle iletişime geçmeyi düşünün.