Drive-by Konuk Blogger olmayın

Konuk bloglama bugünlerde yeni trend. Başka bir blog yazarının gönderisinde görünerek reklamınızı alırsınız ve onların takipçileri blogunuz hakkında bilgi sahibi olur. Bu gibi işbirlikleri, etkinizi ve erişiminizi artırmanıza yardımcı olur ve bu da sizin için daha fazla fırsat açar.

Ama hiç merak ettiniz mi, "Ben bu bloga konuk olduktan sonra ne olacak?" Pekala, birincisi, bir arabadan geçiş YAPMAYIN. Drive-by konuk bloglama, mermi içermez, ancak bir blogcu olarak itibarınızda delikler açma konusunda oldukça yeteneklidir. Bir misafir yaptıktan sonra hala birkaç şey yapmanız bekleniyor ve bu temelde sadece blog yazma görgü kuralları.

Peki o misafirlikten sonra sorumluluklarınız neler? Misafir blogunu doğru bir şekilde yapıp yapmadığınızı kontrol etmeniz gereken birkaç şey var.

  • Kendi açınızdan biraz tanıtım yapın – Ev sahibi blog yazarının sizinki kadar iyi olması için, blog gönderisi mümkün olduğunca fazla aktiviteye sahip olmalıdır. Gönderiyi tüm platformlarınızda paylaşarak tanıtımında üzerinize düşeni yapın. Bu aynı zamanda siz ve ev sahibi arasında daha iyi bir ilişki kurar.
  • Yorumlar bölümüne katılın – Sizi blog gönderisinde görmenin yanı sıra, yorumlara yanıt vermek, potansiyel takipçiler tarafından fark edilmenin başka bir yoludur. Yorumları yanıtlayarak ve yorumlar bölümünde sizin için soruları yanıtlayarak varlığınızın hissedilmesine izin verin.
  • Minnettar olun – Konuk blog yazarı olmak için bir değişiklik yaptığınızda, ev sahibine bu fırsatı takdir ettiğinizi bildirin. Onlara teşekkür et. Bu kadar basit bir şey harikalar yaratabilir.
  • İletişimde kalın – Ev sahibi ile bağları koparmayın. Sonuçta, bir ev sahibi-misafir ilişkisi hala bir ilişkidir. İlişkileri sağlıklı tutmak uzun vadede meyvesini verir ve gelecekte daha fazla misafir etme fırsatı elde edebilirsiniz.

Bizimle paylaşabileceğiniz başka misafir blogu görgü kuralları var mı? Yorum yaparak bize bildirin!