Gişe rekorları kıran Basın Bültenleri ve Nasıl Yapıldıkları

Bazıları için basın bültenleri geçmişte kalmış gibi görünebilir, ancak bu araç hala bir şirketin halkla ilişkiler stratejisinde önemli bir rol oyuncusu olabilir. Oyun fark edilmekle ilgilidir ve iyi bir basın açıklaması hile yapar. Doğru kullanın ve bazı medya kapsamına bir bilet indirebilir.

Yine de bir yakalama var. Yaptığınız basın açıklamalarının iyi yapılması gerekiyor, yoksa fayda yerine zarar verebilir. Başarısız basın bültenlerine baktığımızda, hatalar neredeyse aynı. Bunların çoğu alakasız, ilgi çekici değil ya da tamamen esnemeye neden oluyor.

Bir hit basın bülteninin nasıl yapıldığını bilmek ister misiniz? Bu işaretçileri deneyerek fark edilin.

  • Yaratıcı olun - Kalabalığın içinde olmaya çalışmak yerine, dikkat çekecek bir basın açıklaması yapmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Yaklaşımınızın perspektifi ve açısı tam da bunu yapabilir ve bunu yaptığında muhabirlerin fark etmesi daha olasıdır. Dikkat çekmek için patlayıcı bir başlık yapın ve dikkatin dağılmaması için iyi bir hikaye ile devam edin. Halkın en çok neye tepki vereceğini akılda tutarak, hikayeyi oraya getirmeye çalışın.
  • Önemli bir başlık verin - İlk izlenimler kalıcı olma eğiliminde olduğundan, basın bülteninizin başlığını olabildiğince iyi yapın. Tabii ki, hikayenin kendisi de harika olmalı, ancak muhabirleri ısırmak için manşetinizi değerli bulmalılar. Yine, amaç insanların dikkatini çekmek, çünkü başlık onların ilgisini çektiğinde, bir sonraki hikayeyi daha fazla okuyacaklar.
  • Biraz alay edin - Muhabirlerin yoğun programları nedeniyle, uzun metinleri okumak için etrafta dolaşma eğiliminde değiller. İdeal bir basın bülteni tüm detayları içermek zorunda değildir, ancak amacı muhabirin dikkatini çekmek ve daha fazlasını bilmek istemelerini sağlamaktır. Basın bülteninizi iyi ama kısa yapın, hikayenin geri kalanı bunu takip edebilir.
  • Yaşlıyla birlikte - Yukarıda ayrıntılı olarak tartışıldığı gibi, mümkün olduğunca çok dikkat çekmeye çalışmalısınız. Klasik, geleneksel formata gerek yok. Hikayenizi görüldüğünde öne çıkarabilecek fotoğraflar, videolar ve başka herhangi bir şey ekleyebilirsiniz.

Bize kendi ipuçlarını ver! Bir yorum bırakın ve basın bültenlerinizi nasıl yaptığınızı paylaşın.