GOOGLE'IN REDDİ LINKS ARACI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

May 18, 2019
seo Google

Çoğunluğun Google’ı gerekli bir kötülük olarak gördüğünü varsaymak yanlış olmaz. Genellikle, devasa arama motoru, çevrimiçi akışla ilgili olarak neredeyse herkesin baş kahramanıdır. Ancak, yıllar boyunca rahatlık ve sinir bozucu arama motoru optimizasyonu için fazla dinamik olmuştur.

SEO uzmanları için bardağı taşıran son damla, Panda ve Penguin güncellemelerinin, eski iş tekniklerinin etkisiz ve çoğu zaman da zararlı hale geldiğini gören ve çoğumuzu ileriye dönük bir yol hakkında bilgisiz bırakan son sürümleridir.

Ancak Google bize küçük bir hediye verdi, zor zamanlara bir çeşit çare. Bu yazı, bu hediyenin önemini ve avantajlarını nasıl en üst düzeye çıkarabileceğinizi anlamanız için bir araya getirildi.

Eksik Köprü- Sorun.

Sizinki de dahil olmak üzere sitelerin çoğu, Google’ın bu Nisan ayında bir algoritma güncellemesi yayınlamasından etkilenmiş olabilir. Standart altı kalitedeki köprüler, bu Penguin güncellemesinden ceza almaya başladı. Google’ın son zamanlarda önemsiz e-postalara ev sahipliği yaptığı lanse ettiği sitelerden uzun vadede size geri yönlendiren bir bağlantınız olması muhtemeldir. mümkün. Talihsiz son ürün, sıralama ölçeğinde aşağı doğru bir sıralama kaymasıdır.

Kaçınılmaz gerçek, SEO uzmanlarının dikkatini çekti - bu standartların altında, dolambaçlı bağlantıların temizlenmesi gerekiyordu. Sayısız saatlerce yenilerini geliştirdikten sonra önceki tüm bağlantılarınızı kaldırmanız neredeyse imkansız olacağından, girişimler ne yazık ki başarısız oldu. Tek yol, bağlantı ana bilgisayarlarıyla iletişim kurmak, ricada bulunmak veya en kötü durumda, onu indirmeleri için tehditler oluşturmaktır. Tahmin edeceğiniz gibi, burada istenen bir sonucu elde etme şansı neredeyse yoktu. Soru her zaman tam olarak hangi teşvikin bir bağlantı sunucusunu bağlantılarınızı kaldırmak için fazladan yol kat etmeye teşvik edeceğiydi?

Ardından şikayetler için Google’dan tazminat darbesi geldi; Bağlantıları Reddet Aracı.

Bilmen gereken.

Google Bağlantıları Reddet Aracı, bağlantı ana bilgisayarlarının sitelerindeki eksik bağlantıları Google’a göstermesi için bir yol sağlar ve Google, temelde onları bağlantı olarak tanımayı durdurur. Bu kadar kolay! Ancak dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var:

Araştırmanızı tamamlayın – Google’ın bu yeni araçlarla ilgili uyarısı gün gibi ortada; Bağlantılarınız üzerinde ödevinizi yapmazsanız, kötü bağlantılarla birlikte, hatta onların yerine iyi bağlantıları da kaldırabilirsiniz. Bunun siteniz üzerinde kesinlikle olumsuz etkileri olacaktır ve en iyi şekilde önlenmesidir.

Erişim kısıtla – Yapabileceğiniz en büyük hata, gücün yanlış kişi tarafından kullanılmasına izin vermektir. Birinin sitenize erişmesini ve reddetme çılgınlığına gitmesini istemeyeceğimiz için, bu araca erişimi yalnızca en güvendiğiniz kişilerle sınırlamanız sizin için en iyisidir.

Bing önce geldi – Bing, Google’dan önce kendi aracını piyasaya sürdü ve özellikle göz ardı edilmemelidir. _ Google’ın Bağlantıları Reddetme Aracını kullanmaya başladıysanız, şimdiye kadarki deneyim nasıldı? Hikayenle gerçekten ilgileniyorum. Cevaplar bölümünden bana anlat.