İşi Haritalar'a koymak!

Eğer bir işiniz varsa (online iş'i kastetmiyorum), bahsi geçen iş için bir Google+ hesabı açmak isteyebilirisiniz. Neden mi? Çünkü Google en sonunda Google Haritalardaki yerel iş listelerine bağlanmak için bu sayfaları Google+ ile etkinleştirdi.

Yardım sayfaları üzerinde, Google+ iş sayfasını Google Haritalar doğrulanmış listesine nasıl bağlayacağınız konusunda dteylı bir talimat hazırladı. Bu adım mevcut sayfanızı Google Haritalar'a bağlayabilir. Gerisi de adres, incelemeler ve çalışma saatleri diye devam ediyor. Sayfanızın diğer özellikleri tehlikeye girmeyecek. Sayfanızın gönderileri, takipçileri ve diğer özellikleri aynı kalacak.

Fakat, eğer bir iş için bir çok Googe+ hesabı olanlardansanız, onları birleştirmeyi seçebilirsiniz.

Sadece bu basit adımları izleyin.

1. Google+'ya giriş yapın.

2. Sol navigasyon şeridinden Sayfalar'ı seçin.

3. Yerel sayfadan bunu Yönet'e tıklayın.

4. Yerel sayfanın tıpkı sizin mevcut sayfanız gibi göründüğünü göreceksiniz. Eğer sayfada gezinirseniz, "Doğrulanmış yerel iş" i göreceksiniz.

5. Ön Panel'i seçin ve sonra Ayarlar'a tıklayın.

6. "Profil" bölümünü bulun.

7. Sonra "Bu sayfa Google Haritalara bağlanmıştır"ı bulacaksınız ve onun yanından, "Farklı bir sayfaya bağlan" ı tıklayın.

8. "Bu konumdan başka bir sayfaya bağlan" yazısından Haritalara bağlamak istediğiniz sayfayı seçin ve Sonraki'ne tıklayın.

9. Yeni oluşturulmuş sayfa için değişiklikleri gözden geçirdiğinizde. "Onayla" yı tıklayın.

Haritalara yeni bağlanmış sayfaya ne olacak?

1. Şunları gösterecek: isim ve onay işareti, iş bilgisi (saatler, telefon numarası vs.) ve bir önceki yerel sayfadan yorumlar; ama yerel yorumlara verilmiş olan eski site sahibi cevaplarını göstermeyecektir. Eğer mevcut yorumlarınız da gösterilmiyorsa panik yapmayın. Gösterilmesi gerçekten bir kaç saati alabilir.

2. Takipçileri, gönderileri ve yöneticileri taşıyacak. Custom URL'yide (eğer bir tane kurmuş iseniz).

3. Muhtemelen sayfa ile ilişkili olan reklem kampanyalarını kaldıracak. Endişelenmeyin, her zaman yeni bir kampanya başlatabilirsiniz.

Eski yerel sayfaya ne olacak?

1. Google+ üzerinde hala görünür olacak, ve eski yerel sayfadan gelen hala aynı custom URL'ye, takipçilere, gönderilere ve yöneticilere sahip olacak.

2. Yeniden adlnadırılacak "Sayfa İsminin Backup'ı"

3. Ama, Google Haritalarda göstermeyecek.

4. Yerel iş bilgisini ve yorumları da göstermeyecek.

5. Sayfa ile ilişkili olan AdWords Express kampanyalarını da artık göstermeyecek.

Google tarafından atılan bu adım iş sahiplerine yardım amacı ile oluşturulmuştur. Hala veri birleştirmesi sürecindedir ve daha ileri incelemeler yapılabilir. Eğer sayfanızı Google Haritalara bağlamaya çalışıyor ve sorunlarla karşılaşıyorsanız, Google ile iletişime geçmeniz yerinde olacaktır. Bunu yaparak, onlara bize sağlamış oldukları hizmetleri geliştirme konusunda yardımcı oluyoruz.