Kaçınılması Gereken 5 Instagram Hatası

Bir süre önce Instagram'da kuruluşların avantajlarından ve Instagram'da ticari girişimleri tanıtma tekniklerinden bahsetmiştim. Instagram'ın iş fırsatlarını en üst düzeye çıkarmak için hamleler yaptığınıza inanıyorum. Bu iş maksimizasyonu çalıştayı kapsamında Instagram'da kaçınmanız gereken bazı uygulamalara dikkat çekeceğim.

Bu uygulamalardan en çok tekrarlananlardan bazıları şunlardır:

1. Toplu medya yüklemeleri

Medya yüklemelerinizi makul bir zaman aralığına yayabilirsiniz, ancak takipçilerinizin beslemelerini kısa bir zaman diliminde birkaç gönderiyle aşırı yüklememeye çok dikkat edin. Trendin hızlı olduğu Twitter'dan farklı olarak Instagram, gönderileriyle çok daha rahat.

2. Aşırı etiketleme

Hashtag'ler, resim konumunu ve keşfini kolaylaştırır. Etkiyi en üst düzeye çıkarmak ve ilgiyi korumak için stratejik olarak kullanılmaları gerekir. Akıllıca kullanılmaları gerekir ve eğer onlardan uzaklaşacaksanız, aşırıya kaçmadığınızdan emin olun.

3. İstekleri takip edin

Asla başka bir kişinin gönderisini yorumlarınızla spam yapmayın. Bunu markanızı pazarlamak veya takipçiler kazanmak için bir yol olarak kullanmayın.

4. Geri bildirimleri ihmal etmek

Instagram bir sosyal uygulama olduğu için takipçilerinizle etkileşim kurmak için elinizden gelenin en iyisini yapın! Yorumlara, yanıtlara ve geri bildirimlere duyarlı olarak ilişkileri pekiştirin. Sorumluluklarınız fotoğraf göndermekle bitmiyor, aynı zamanda bu gönderileri yönetmekle de bitiyor.

5. Yanlış beyan

Kulağa ne kadar tuhaf gelse de, bazı insanlar başkalarının fotoğraflarını yasa dışı bir şekilde kendilerine aitmiş gibi benimseyebilir ve inanın bana, bu bir sosyal medya günahı! Sadece kötü olarak görülmekle kalmaz, ifşa olursanız GERÇEKTEN takipçilerinizin yanlış tarafına geçebilirsiniz.

Kuruluşların kaçınması gerektiğini düşündüğünüz başka Instagram hataları var mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.