Kanama Takipçileri? Nedenini biliyor olabiliriz.

Niteliğin nicelikten daha iyi olduğunu iddia edenlere rağmen, sayılarda güç olduğunu iddia edenler de var. Sosyal medya takipçileriniz söz konusu olduğunda, miktar, miktardan daha ağırdır. Takipçi sayınız, sayfanızı gören kişiler tarafından fark edilir, çünkü bu bir meşruiyet ve alaka düzeyi eşiğidir. Durum böyle olduğu için takipçi sayınızın sandığınızdan daha yakın olmasına dikkat etmelisiniz.

Diyelim ki bugün Twitter'da 1000 takipçiniz var ve bir şeyler yayınlıyorsunuz. Ertesi gün, 20 takipçi kaybettiğinizi fark ettiniz. Ne yanlış gitti? Bu insanlar sizi neden takipten çıkardı? Daha da önemlisi, bu konuda ne yapabilirsiniz?

Sizin için sadece cevabımız olabilir. Bu takipçi listesini yukarı doğru tutmak için aşağıdaki listeye göz atın.

  • Çok fazla reklam, çok az etkileşim - Twitter'da reklam görmek için kimse yok. Elbette ürünlerinizin reklamını yapmalısınız, ancak insanlar ilgilerini çeken içeriği görmek istiyor. Daha ilgi çekici bazı tweet'lere sahip olmayı deneyin ve reklamlarınızı kesinlikle gerekli düzeyde tutun.
  • Spam takdir edilmiyor - Sinirli veya sadece morali bozuk takipçileriniz olabilir. Feed'lerinde aynı kişiden veya sayfadan tonlarca tweet görmek, ruh hallerini iyileştirmez. Tweetlerinize biraz boşluk bırakarak onlara biraz yer verin. Çok fazla tweet atmaktan kaçının ki takipçileriniz sizden bıkmasın.
  • Sessizlik her zaman evet değildir - İnsanlar özellikle hızlı internette bir şeyleri unutur. Web'e gömülmekten kaçınmak için aktif kalın. Çok fazla tweet atmayın, ancak kendinizi farkedin. İyi bir denge işe yarar.
  • Biraz duyarlılık lütfen - İşletmelerin başarıları doğrudan itibarlarıyla ilgilidir ve elinizden geldiğince imajınızı korumanız gerekir. Hassas olun ve rahatsız edici içeriği tweetlemekten kaçının. Saldırgan bir tweet gören kişilerin de hesabı şikayet edebileceğini ve insanların iyiliğini korumak şirketinizin çıkarına olduğunu unutmayın.
  • İlginç olanları takip edin - Takipçilerinizin ilgi alanlarını takip edin. Bazen, bir kişi bir hesabın artık kendisi için ilginç şeyler olmadığını gördüğünde, o takibi bırak düğmesini tıklar. Trendleri takip edin ve kendinizi alakalı tutun. Sosyal medyanın büyük ölçüde insanların ilgi alanlarına dayalı olduğunu ve tweetlerinizin bu ilkeye uygun olması gerektiğini unutmamalısınız.
  • Etkinlik ve katılım - Takipçileriniz otomatik bir sayfadan hoşlanmazlar, ancak bir insan hesabını takip etmek isterler. Etkileşim kurarak bir botu takip etmediklerini bilmelerini sağlayın. Sohbetler yapın ve gönderinize verilen yanıtlara ve retweetlere dikkat edin. Basit bir beğeni veya retweet, sizden bir yaşam belirtisidir ve takipçileriniz de bununla kendilerini önemli hissedeceklerdir!
  • Botlar ve kötü takipçiler - Sizi takip etmeyi bırakanların sadece bot olma veya hedef pazarın dışındaki takipçiler olma ihtimali düşüktür. Eğer durum buysa, o zaman çok fazla endişelenmenize gerek yok. Bu ara sıra olabilir, ancak yabani otlar olmadan bir bahçe daha sağlıklıdır.

Peki ya sen? Twitter'da takibi bırakmanıza neden olan nedir? Hikayenizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın!