Metin Yazarlığı ve Pop Müziğin Muhtemel Benzerliği

Metin yazarları ve müzisyenler, özellikle de pop yapanlar arasında çok az ortak nokta var. Yine de, her kural gibi, istisnalar da var. Metin yazarlarının pop müzikten öğrenebilecekleri birkaç şey vardır ve bazıları aşağıda listelenmiştir.

  1. Onlara büyük bir kanca verin - Ölümcül Mike Tyson yumruğu değil, gece gündüz kafanızda durmaksızın çalarak günlerce sizi rahatsız eden şarkı dizesi. Tıpkı bu ayetler gibi, akılda kalıcı bir adım atmaya çalışın ki, her okuyucu tüm gün bilinçsizce ürünler hakkında düşünsün. Bu, ürününüzü size hatırlatmanıza gerek kalmadan tüm gün boyunca okuyucuya önermelidir.
  2. Büyümeye gerek yok - Kelime dağarcığınızı yaygın ve basit tutun. Çok fazla gösteriş ve yetenek okuyucuları uzaklaştıracaktır. Çalışmanızı unutulmaz kılın, ancak çoğu okuyucunun anlayabileceği bir düzeyde tutun. Jargonlardan kaçının ve bunun yerine zekayı kullanarak yaratıcı olmaya çalışın.
  3. Bir bağlantı kurun - Tıpkı sanat gibi, okuyuculara bir şeyler hissettiren ilişkilendirilebilir içerik, tanımı gereği etkilidir. Tek fark, metin yazarlığıyla ilgili duyguların çok daha az kalp kırıklığı ve mücadele olması, ancak daha çok sempati ve rahatlama olmasıdır. Okuyucularınıza sorunlarının cevabı sizmişsiniz gibi hissettirerek adım atmalısınız. Sonuçta, müşteriler anlaşılmayı ve ilgilenilmeyi severler.

Metin yazarlığı ve pop müzik arasında daha fazla ortak nokta fark ettiniz mi? Bir yorum bırakın ve bizimle tartışın!