Tweetlerinizi Planlayın... Doğru Yol

Fazla boş zamanınız yok mu? Sosyal medya büyümesi mi arıyorsunuz? Her şeye rağmen Twitter takipçileriniz için aktif olmak ister misiniz? Biraz zamanlama yapmayı deneyin!

Sürekli olarak twitter etkinliğine sahip olmak için, arada sırada yeni içerik yayınlamanız gerekir. Ancak bütün gün Twitter'da olmak için çok fazla boş vaktiniz olmayabileceğinden, tweet'lerinizi planlamayı deneyebilirsiniz. Bu sadece zaman bilincine sahip değil, aynı zamanda stratejiktir. Twitter etkinliğinizi kolaylaştırmak için bu ipuçlarını izleyin.

  1. Her zaman yeşil olan tweet'ler - Her zaman yeşil kalan içerik derken, en azından bir süreliğine alakalı ve trend olarak kalacak tweet'ler anlamına gelir. Belirli bir konuyla ilgili tavsiyeler, ipuçları ve hatta web sitenize veya blogunuza faydalı bağlantılar gibi her zaman yeşil olan tweet'leri planlayın.
  2. Uygun aralık - Aktif görünmeniz için, planlanmış tweetleriniz tek seferde değil, düzenli olarak yayınlanır. Bu, takipçilerinizde düzenli olarak Twitter beslemelerinde görünür görünmek ve böylece sizi daha akılda kalıcı kılmak içindir.
  3. Yanıt ve katılım - Etkileşim çok önemlidir, özellikle de otomatik bir twitter hesabı bazen doğal olmadığı için can sıkıcı görünebilir. Tweetlerinize zamanında yanıt verebilmek için herhangi bir etkileşim için e-posta veya mobil bildirimleri açın.
  4. Düzenli etkileşimler - 3. ipucunda belirtildiği gibi, takipçilerinizle etkileşimde bulunmak çok önemlidir. Bunun zaman alıcı olduğu doğrudur, ancak kesinlikle buna değer. Takipçilerinizle olan etkileşimler, onlara şirketinizin onlara önem verdiğini hissettirir. Biraz yanıtlama, retweetleme ve belki biraz mesajlaşma da yapın.
  5. Şimdide kalın - Eski ve alakasız içerik sıkıcıdır. Güncel olaylardan haberdar olun ve buna göre tweet atın. Hafif tutun ve güncel tutun. İnsanlar şu anda sizinle ilgili olanlarla ilgili tweetleri sever.

Tweetleriniz planlandı mı? Bunu nasıl yapıyorsun? Kendi ipuçlarını bizimle paylaş!