TWITTER HACKING'DEN GÜVENLİ MİSİNİZ?

Burger King'in ve Jeep'in Twitter hesapları, Trump'ın twitter hesabı ve bunun gibi diğerleri gibi hesaplara yapılan son saldırı, twitter korsanlığı sorununu tam bir tezat haline getirdi. Bağlantılı makalenin ardından, bilgisayar korsanlarının sadece bir hesapta durmadığı; Fox News, PayPal, NBC News ve diğer birçok twitter hesabının beğenileri bu felaketin kurbanı oldu.

Küçük bir işletme sahibi olarak, bilgisayar korsanlarından herhangi bir tehlike altında olmadıklarını düşünmek kolaydır, muhtemelen işletmenizin veya hesabınızın fark edilemeyecek kadar küçük olduğunu, radarın altında olduğunuzu düşünüyorsunuz. Bunu sana söylediğim için üzgünüm dostum, her twitter hesabı, işletme veya başka bir şekilde saldırıya uğrama riskini barındırıyor. Herkes hazır ve uyanık olmalıdır.

Saldırıya uğramamanın önemi yeterince vurgulanamaz. Saldırıya uğramak, şirketler ve işletme sahipleri için size çok pahalıya mal olabilir, müşterilerinize ve müşterilerinize mal olabilir, dürüstlüğe mal olabilir ve markanızın imajını zedeleyebilir. Bireysel kullanıcılar için, zor kazanılan takipçilerinize mal olabilir. Bunlar, twitter hesabınız saldırıya uğrarsa size verilebilecek zararlardan sadece birkaçı. Şimdi soru şu; Şirketinizin veya işletmenizin saldırıya uğrama olasılığını azaltmak için atabileceğiniz adımlar nelerdir?

  • Zor şifreler kullanın: Çoğu insan doğası gereği oldukça tahmin edilebilirdir, erişim kodlarımız olarak hatırlaması kolay ayrıntıları kullanma eğilimindeyiz ve çoğu zaman bu kodlar herkesin kolayca erişebileceği bir şeydir, adlarımız olabilir. , ya da söylemeye alışık olduğumuz bir kelime, sizi orta derecede tanıyan biri için bunları tahmin etmek kolaydır. Bazı insanlar o kadar bariz kelimeler ve ipuçları kullanarak akıllı olmaya çalışıyor ki, amatör bir hacker bile eriştiğinde gülecek, “şifre”, “benim adım” gibi kelimelerden bahsediyorum, bunlar değil zekiler, barizler. Unutursanız sizi terletecek karmaşık şifreler kullanın; Tahmin edilmesi zor şifreler. Kısa ifadeler, popüler olmayan kısaltmalar vb. kullanın. Basit tutmak isteseniz bile, bazı harfleri büyük yazabilir veya bir kelimeyi kasıtlı olarak yanlış yazabilirsiniz. Ne yaparsanız yapın, amaç şifrelerinizin tahmin edilmesini zorlaştırmaktır, daha güçlü bir şifre saldırıya uğrama riskinizi azaltır.

  • Şifrenize erişimi önemli nedenlerle hesabı kullanan kişilerle sınırlandırın: Siz ve işinizi yöneten diğer kişiler bir yana, şifrenizi asla vermeyin. Hesap firma güvenliğinde pay sahibi olmayan kişilere şifrenizi vermeniz çok gereksizdir. Dedikleri gibi, birden fazla kişinin bildiği bir sır artık sır olmaktan çıkar ve şifreler çok önemli sırlardır.

  • Parolalarınızı belirli aralıklarla değiştirin: Bir twitter hesabı oluştururken, zaman geçtikçe karıştırabileceğiniz güçlü parolalar listeniz olmalıdır. En azından iki ayda bir şifrelerinizi değiştirmelisiniz. Unuttuğunuz bir olayda şifrelerinizi güvenli bir şekilde saklamak için not alın. Parolalarınızı belirli aralıklarla karıştırmak, twitter hesabınızın saldırıya uğrama olasılığını azaltır.

  • İnternet ortamınızın farkında olun: Bu tuhaf görünebilir, ancak önemlidir. İnternet oldukça büyük bir yer, insan kolayca kaybolabilir. Çoğu zaman internete girdiğimizde alan adı, sunucu vs. gibi şeylere dikkat etmeyiz. Hesabının güvenliğini önemseyen bir twitter kullanıcısı için nereden giriş yaptığınıza çok dikkat etmek çok önemlidir. Pek çok kişi çeşitli platformlarda hesaplarına giriş yapıyor, twitter web sitesini doğrudan bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan veya Tweetdeck gibi bir uygulamadan kullanıyor olabilirsiniz. güvenlik. Hesabınıza giriş yaparken her zaman saygın uygulamalar kullandığınızdan emin olun ve giriş yapmaya çalışırken URL'lere çok dikkat edin, sahte bir üçüncü taraf sitesinde hesabınıza giriş yaparken yakalanmak istemezsiniz.

  • Bir çalışandan kurtuldunuz mu? Parolanızı değiştirin: Herhangi bir nedenle, bir çalışan işinizden ayrılırsa veya bir çalışanın, özellikle de bir zamanlar parolanıza erişimi olan birinin gitmesine izin vermek zorunda kalırsanız, parolayı mümkün olan en kısa sürede değiştirmeniz gerekecektir. Eski çalışanınız iş sahibiyse.

Twitter hesabınızın saldırıya uğrama riskini azaltmanın başka yolları nelerdir? Aşağıdaki yorum bölümünde hilelerinizi paylaşın.