Twitter-Medya Bağlantısı: Yeni Başlayanlar İçin Bir Kılavuz

Medyanın amacı, iş açısından zaten bir şirketin erişimini artırmaktır. Medya platformları, etkinizi artırmak ve gelecekte değerli müşteriler olabilecek kişilere ulaşmak için kullanılabilir. Kulağa hoş geliyor, değil mi? İşte hazine bu ve iyi şeylere erişmenin anahtarı medyayla olan ilişkinizin ne kadar iyi olduğuna bağlı. Ve ne yazık ki, bu her zaman mağazada satın alınabilecek bir şey değildir.

Bu günlerde medya çevrimiçi uygulamalar şeklindedir. Ve bu sayede daha geniş kapsama alanı için bir adım daha yakınsınız! Twitter, ana akım medya muhabirlerini dünyaya bağlayan bir platformdur. İyi hikayeler bulmak ve haberleri paylaşmak için Twitter'ı kullanıyorlar ve onlarla bağlantı kurmayı hedeflemelisiniz.

Büyük soru, nasıl olmuştur ve her zaman olmuştur. Nasıl başlarsın? Onların dikkatini nasıl çekersiniz? Neyse ki sizin için takip edebileceğiniz bazı ipuçlarımız var.

  1. Onları takip edin - Nerede olduklarını bilmiyorsanız birisiyle bağlantı kuramazsınız. Haberleri izlemeyi deneyin ve muhabirin adının yanıp sönmesini bekleyin. Genellikle, muhabirin twitter tanıtıcısı da görüntülenir. Ayrıca en bariz ve belki de en kolay yolu deneyebilirsiniz: Google onları!
  2. Profilinizi tamamlayın - Sahte potansiyel müşterileri filtrelemek için, insanlar ilgilendikleri kişilerin profillerine bakarak küçük bir arka plan kontrolü yaparlar. Muhabirlerle iletişime geçmeden önce hazırlanmalı ve tamamlanmış bir profile sahip olmalısınız. Kendiniz ve ne yaptığınız hakkında net bilgiler verin, belki çalıştığınız şirket hakkında bazı ayrıntılar ekleyin.
  3. İlişkiyi kurun - Muhabiri şirketiniz hakkında bir haber yapmak için acele etmekten kaçının. Herhangi bir ilişkide olduğu gibi, küçük başlar ve daha derin bağlantılara doğru yol alırsınız. Belki onlara bir mesaj gönderebilir, onlarla iyi bir sohbet edebilir ve sonunda iş hakkında konuşana kadar her şeyin akmasına izin verebilirsiniz.

Twitter, şu ya da bu şekilde maruz kalmanızı artırmak için iyi bir yerdir. Bunları deneyin ve büyüme sizin için daha kolay hale gelebilir.