Top 5 SEO-Vorteile abgelaufener Domains

September 15, 2021
期限切れのドメイン

SEO’nuzu geliştirmek istiyorsanız, süresi dolmuş alan adlarını düşünebilirsiniz. Süresi dolmuş alanlar, daha önce kaydedilmiş ancak artık yenilenmeyen alan adlarıdır. Size faydasız görünse de, aslında süresi dolmuş bir alan adının SEO’nuz için sunabileceği birkaç avantaj vardır.

Süresi dolmuş alan adları, SEO’nuzu çeşitli şekillerde iyileştirebilir. Her şeyden önce, size web sitenizden yüksek kaliteli geri bağlantılar sağlayabilirler.Süresi dolmuş alan adları, SEO sıralamalarınızı iyileştirmek için kullanabileceğiniz alakalı anahtar kelimelere de erişmenizi sağlar.

Süresi dolan alan nedir?

Süresi dolmuş alanlar, daha önce kaydedilmiş ancak silinmesi planlanan alan adlarıdır. Alan adının süresi dolduğunda Bu ad artık kullanılamayacak. Bu nedenle, artık web sitesine bağlı değildir.

Süresi dolan alan adları, SEO için aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sağlayabilir:

 1. SERP görünürlüğünü artırın

 2. Etki alanlarını geri bağlantı olarak kullanma yeteneği

 3. Daha güvenilir ve güvenilir bir web sitesi oluşturmak

 4. Daha doğal bir arama motoru sonuç sayfası (SERP) oluşturma yeteneği.

Süresi dolmuş bir alan adını SEO amacıyla kullanmanın faydaları nelerdir?

Süresi dolan domainler SEO açısından birçok avantaj sunabilir.En önemli faydalarından biri de daha yüksek PageRank ve SERP görünürlüğü sağlayabilmeleridir. Genellikle önceki sahibin belirli bir alanıyla ilgilenen kişiler tarafından alınır.Sonuç olarak, yeni sahipler genellikle ilgili geri bağlantıları yeni sitelerine yönlendirir. Bu, yeni web sitelerinin arama motoru sıralamalarında bir artış sağlayabilir.

Süresi dolmuş alan adlarının bir diğer avantajı, geri bağlantılar ve bağlantı oluşturma için kullanılabilmeleridir. Geri bağlantıları yeni sitenize yönlendirerek. Sitenizin bağlantı popülerliğini artırabilirsiniz. Süresi dolan alan adları, marka bilinci oluşturma amacıyla da kullanılabilir. Belirli grubunuzla alakalı, süresi dolmuş bir alan seçerek. Otorite ve güvenilirlikle ilgili bir marka oluşturabilirsiniz.

Son olarak, süresi dolmuş alanlar, web sitesi trafiğini artırmak için kullanılabilir. Hedef kitlenizle alakalı süresi dolmuş alanları seçerek. Web sitenizle aynı konuyla ilgilenen ziyaretçileri çekebilirsiniz. Bu, genel web trafiğinizi artıracak ve sitenizin arama motorlarında görünürlüğünü artıracaktır.

Süresi dolmuş bir alan adı SEO sıralamanızı nasıl iyileştirebilir?

Süresi dolmuş bir etki alanı edinmenin birçok avantajı vardır. En büyük avantajlardan biri, web sitenizin SEO sıralamasını iyileştirme potansiyelidir. Süresi dolmuş bir alan adının SEO’nuzu iyileştirmeye yardımcı olabileceği beş yol:

 1. Süresi dolan alan adları, sitenizin güvenini ve yetkisini artırmaya yardımcı olabilir.

 2. Süresi dolan alan adları, web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

 3. Süresi dolan alan adları, sitenizin organik arama trafiğini iyileştirmeye yardımcı olabilir.

 4. Süresi dolan alan adları, web sitenizin Google aramada görünürlüğünü artırmaya yardımcı olabilir.

 5. Süresi dolan alan adları, sitenizin Yahoo! arama.

SEO’nuzu geliştirmenize yardımcı olabilecek, süresi dolmuş ilk 5 alan adı nedir?

 1. Süresi dolan alan adları, önceki web sitesi sahiplerinden geri bağlantılar sağlayabilir. ve SEO uzmanları

 2. Süresi dolan alanlar, alakalı anahtar kelimeler için arama motoru sonuçlarında sıralamanıza da yardımcı olabilir.

 3. Süresi dolan alan adları, arama motoru sonuç sayfalarından ziyaretçi çekmenize yardımcı olabilir.

 4. Süresi dolan alan adları size yüksek kaliteli bir geri bağlantı profili verebilir.

 5. Süresi dolan alan adları, daha güçlü bir çevrimiçi varlık oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Çözüm

Süresi dolmuş bir alan, SEO sıralamalarınızı iyileştirmenin harika bir yolu olabilir. Süresi dolmuş bir alan adını kullanmanın faydaları arasında daha iyi trafik bulunur. Daha iyi bağlantılar kurma fırsatları ve artan görünürlük SEO’nuzu geliştirmenize yardımcı olabilecek, süresi dolmuş ilk 5 alan adı 1) www.domain.com; 2) www.example.com; 3) www.test.com; 4) www.demo.com; ve 5) www.temp.com.