Nasıl yardım edebiliriz?

cPanel hesabı nasıl oluşturulur?

Henry Blake
Tarafından yazılmıştır
Henry Blake
Note

Aşağıdaki video, yeni bir cPanel hesabı oluşturmak için nelerin gerekli olduğunu göstermektedir.

Yeni bir hesap cPanel hesabı nasıl eklenir

cPanel paketini oluşturduktan sonra WHM’nin Hesap Fonksiyonları sekmesinden yeni hesaplar oluşturabilirsiniz.

Yeni bir hesap yapılandırmak ve oluşturmak için aşağıdaki alanları doldurmanız gerekecektir.

Alan

  1. Bu alana cPanel oluşturmak istediğiniz alan adını girmelisiniz.
  2. Alan adının önüne www. eklemeyin.
  3. İsterseniz, alt alan adı için bir cPanel hesabı oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı adı

Bu alana tıkladığınızda, WHM otomatik olarak bir kullanıcı adı önerir.

Kullanıcı adınızı oluştururken aşağıdaki kriterleri aklınızda bulundurun:

  • Kullanıcı adı 8 veya daha fazla karakter içerebilir
  • Yalnızca harfler ve sayılar, boşluk yok
  • özel karakter yok
  • Kullanıcı adı benzersiz olmalı ve başka bir hesap tarafından alınmamalıdır.

şifre

Bir cPanel hesabı oluştururken benzersiz ve güvenli bir şifre kullanmalısınız. Şifre, cPanel kullanıcı adını içermemeli ve WHM şifrenizle aynı olmamalıdır (varsayılan veya geçici bir çözüm bile değil), çünkü bu bir güvenlik riskidir.

Bir şifre üreticisi aracı kullanmanız önerilir. Parola Oluşturucu’ya tıkladığınızda, kullanılacak karakter türlerini ve otomatik olarak oluşturulan parolanın uzunluğunu seçebileceğiniz bir açılır kutu görüntülenir.

E-posta

WHM, bu alana girilen e-posta adresini kullanarak hesap sorunlarını otomatik olarak bildirir. Bu e-postaları almak istiyorsanız, hesap sahibinin e-posta adresini değil, kendi e-posta adresinizi girmeniz yeterlidir. WHM, hesap oluştururken sağlanan adrese hesap bilgilerini içeren bir e-postayı otomatik olarak gönderecektir.

ambalaj

Paket açılır menüsü, oluşturduğunuz hesaba uygulanabilecek önceden ayarlanmış bir kısıtlama ve ayar listesi içerir. Bir bayi hesabıyla oluşturulan paketlerin önüne otomatik olarak bayi kullanıcı adınız ve bir alt çizgi (_) eklenir. Bu, sunucudaki diğer kullanıcıların paketleriyle paket adının çakışmasını önlemek içindir.

DNS ayarları

Bu ayar aşağıdaki seçeneklere sahiptir: Etki alanı kayıt kuruluşu tarafından belirtilen ad sunucularını kullan (yerel olarak belirtilen ad sunucularını yoksay). Bu, etki alanının kendi özel ad sunucularını mı yoksa yerel olarak yapılandırılmış bir paylaşılan ad sunucusunu mu kullanması gerektiğini belirtmenize olanak tanır.

Bu yeni cPanel hesabının etki alanı için özel ad sunucuları belirlediyseniz ve bu özel ad sunucuları kayıt kuruluşunuzda yapılandırılmışsa, WHM’nin bölgedeki özel ad sunucuları için DNS’yi düzgün bir şekilde ayarlayabilmesi için bu seçeneği işaretleyin. Aksi takdirde, sunucu yapılandırmasında yapılandırılan varsayılan ad sunucularını kullanmak için bu kutuyu işaretlemeyin.