Nasıl yardım edebiliriz?

WHM paketi nedir?

Julian Lister
Tarafından yazılmıştır
Julian Lister

Paket, bir kullanıcının veya etki alanının neye erişebileceğini tanımlayan önceden tanımlanmış özellikler topluluğudur. Bir örnek, paylaşılan web barındırma planlarımızdır (Hatchling, Baby, Business). WHM’de yeni bir hesap oluşturmak için en az bir (1) paket oluşturmanız gerekir. Ayrıca bir pakette birden fazla site kurulu olabilir.

Yeni paket oluştur

 1. WHM > Paketler > Paket Ekle’ye gidin.
 2. Barındırma planınız için gerekli değerleri doldurun. Buna paket adı da dahildir. Ortak ayarlar arasında kota için “10”, bant genişliği için “100” ve diğer her şey için “sınırsız” bulunur.
 3. İşiniz bittiğinde, sayfanın altındaki Ekle düğmesini tıklayın.
 4. Şimdi WHM > Hesap Özellikleri > Hesabı Yükselt/Düşür’e gidin.
 5. Alan adınızı seçin ve Düzenle düğmesini tıklayın.
 6. Yeni planın adını seçin ve Yükselt/Düşür düğmesine tıklayın.
 7. Her şey bitti!

ayarlayabileceğiniz paket limitleri


Paketler, oluşturduğunuz cPanel hesabının sınırlarını tanımlar. Belirleyebileceğiniz limitler aşağıdaki gibidir:

 • Kota (MB) - cPanel hesabının kullanabileceği disk alanı (MB cinsinden).
 • Bant genişliği (MB) - cPanel hesabı için veri aktarımı (MB cinsinden).
 • Maksimum FTP hesabı
 • En büyük e-posta hesabı
 • En büyük e-posta listesi
 • En büyük veritabanı
 • en büyük alt etki alanı
 • Maksimum Park Alanı
 • Maksimum eklenti alanları

Birden çok paket oluşturun

Bir bayi olarak, farklı boyutlarda birden fazla paket oluşturmak iyi bir fikirdir. Bu strateji, potansiyel müşterilere, sizinle sözleşme imzalama konusunda daha fazla seçenek sunar. Ek olarak, birden fazla paketle, mevcut müşterileriniz, barındırma ihtiyaçları büyüdükçe yükseltme seçeneğine sahip olacaktır.

fonksiyon listesi

Paket ayrıca bir özellik listesi kullanarak cPanel’de bulunan seçenekleri sınırlamanıza da olanak tanır. Bir özellik listesi oluşturmak kolaydır, WHM’de Özellik Yöneticisi’ne tıklayın, yeni özellik listesi için bir ad seçin ve Ekle’ye tıklayın. Sonraki ekran, özellik adının yanındaki onay kutusunun işaretini kaldırarak devre dışı bırakabileceğiniz uzun bir özellik listesi içerecektir.

Özellik listeleri yalnızca bir cPanel hesabıyla ilişkili paketler aracılığıyla uygulanabilir. Tümü aynı paket üzerinde kurulu 5 adet cPanel hesabınız varsa ve sadece bir cPanel hesabı için özellik listesini değiştirmek istiyorsanız, o cPanel hesabı için ayrı bir paket oluşturup yeni paketi istediğiniz cPanel hesabına atamanız gerekir. .