Nasıl yardım edebiliriz?

WHM'de disk alanı kotası nasıl ayarlanır?

Julian Lister
Tarafından yazılmıştır
Julian Lister
Warning

Bu kılavuz Seo Hosting müşterileri için geçerli değildir. Herhangi bir alan için bant genişliğini artırmak için aşağıdaki talimatları uygulamanız yeterlidir:

Disk alanı kotası, sunucudaki bir hesap için ayrılan toplam sabit disk alanı miktarıdır.

Disk alanı kotaları genellikle hesap oluşturulduğunda hesaba atanan pakette belirlenir. Bir hesabı farklı bir disk alanı kotasına sahip başka bir pakete yükseltmek veya düşürmek, bu öğreticideki adımlar olmadan disk alanı kotasını otomatik olarak ayarlar.

  1. WHM’de oturum açın.
  2. Hesap İşlevleri simgesini (veya kenar çubuğundaki bölüm başlığını) tıklayın.
  3. kota değişikliği simgesini (veya kenar çubuğundaki bağlantıyı) tıklayın.
  4. Hesap için etki alanını veya kullanıcıyı seçin.
  5. Değiştir düğmesini tıklayın.
  6. Yeni değeri (megabayt olarak) girin.
  7. Değiştir düğmesini tıklayın.
Note

Hesaba bir paket atanmışsa, bu, paketteki ayarları geçersiz kılar. Ancak, paketteki ayarların değiştirilmesi, burada ayarlanan tüm özel değişiklikleri otomatik olarak geçersiz kılacaktır. Bunu önlemek için, buradaki kotayı değiştirmek yerine, yeni ayarlarla yeni bir paket oluşturmanız ve ardından hesabınızın paketini bu yeni pakete geçirmeniz önerilir.

İpucu:

Yalnızca bir hesap için geçerli olan özel paketler için, paketi, kural olarak, kendisine atanan etki alanına veya kullanıcıya göre adlandırmanız önerilir.

İpucu:

Değişiklik geçiciyse, disk alanı kotasını orijinal paketteki ayara geri yüklemek için Hesap İşlevleri bölümünde bulunan Bir Hesabı Yükselt/Düşür seçeneğini kullanarak paketi hesaba yeniden atayın.