Smart SEO Hosting Blog List

Page 1

301 Tarama Nedir? SEO Hosting Müşterilerine Nasıl Faydalıdır? : 301 yönlendirmesinin mekaniği ve önemi hakkında bir yazı.

Benim gibiyseniz, "301 taraması" terimi konusunda biraz kafanız karışmış olabilir. Bu ne? O nasıl çalışır? SEO barındırma müşterileri için bile faydalı mı? Web sitenizi ele geçiren ve tüm sunucu alanınızı yiyen örümceklerle bir ilgisi var mı? Peki hayır, korkma.

Mayıs 2022 Google algoritma güncellemesi hakkında ne biliyoruz?

25 Mayıs 2022'de Google, algoritmalarında önemli bir değişiklik olduğunu duyurdu. Bu çok fazla kafa karışıklığına neden oldu ve birçok kişi bunun web siteleri için ne anlama geldiğini anlamıyor. Bu nedenle, ne olduğunu ve neden olduğunu daha iyi anlayabilmeniz için bu gönderide bazı şeyleri açıklığa kavuşturmaya çalışacağız.

Neden daha fazla gelen bağlantıya sahip olmak seo'nuz için en önemli faktördür.

Gelen bağlantılar, sayfa içi Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) için en önemli faktördür. Bu yazıda, gelen bağlantılar oluşturmak ve web sitenizi daha popüler hale getirmek için atabileceğiniz bazı adımları sizinle paylaşacağım.

Web Sunucunuz olarak Mongrel, Apache veya Nginx'e mi ihtiyacınız var?

Bir web sunucusunun ana işlevi, sitenizdeki içeriği trafikle boğmadan veya yükleme sürelerini yavaşlatmadan olabildiğince verimli bir şekilde sunmaktır. Bunu düşünmenin iyi bir yolu su basıncı gibidir; Evinize sıhhi tesisat sisteminizden çok fazla baskı geliyorsa, hiçbir şey düzgün çalışmayacaktır! Benzer şekilde, veriyi boruları aracılığıyla geri göndermeye çalışırken web sunucusunun kendisi için yeterli kaynak yoksa, işler çok hızlı bir şekilde karışmaya başlayacaktır!

Daha fazla site trafiği mi istiyorsunuz? Gelen bağlantılarınızı iyileştirmek ve arama motoru sıralamanızı yükseltmek için sosyal medya varlığınızı artırın.

Arama motoru sonuç sayfasında daha üst sıralarda yer almak istiyorsanız, sosyal medyayı düşünmenin zamanı geldi. Birçok kişi arama motorlarını ve sosyal medyayı hala tamamen farklı iki alan olarak düşünse de, aslında düşündüğünüzden çok daha fazla ortak noktaları var. Sosyal medyaya SEO stratejinizin bir uzantısı gibi davranırsanız, her iki yerde de sıralamanızı iyileştirme yolundasınız demektir.

Jekyll, web uygulamaları ve API'ler oluşturmak için basit, hızlı ve güvenli bir çerçevedir.

Statik site oluşturucu, bazı metin + şablonları girdi olarak alan ve çıktıda HTML dosyaları üreten bir programdır. Jekyll ücretsiz, açık kaynaklı, basit, blog uyumlu, statik bir site oluşturucudur. Markdown veya Liquid şablonlarında yazılmış içeriğinizi alır ve bir web sitesine dönüştürür.

IPv6 ve arama motoru sıralamasına etkisi.

Bu yazımızda ipv6 nedir ve neden önemli olduğundan bahsedeceğiz.